Tags Албанско движење „Илирида“

Tag: Албанско движење „Илирида“

Последни вести

Пендаровски ќе го даде мандатот до петок

Претседателот Стево Пендаровски најави дека до петок ќе го додели мандатот за составуавње на Влада. Пендаровски како што соопштуваат...

Возач од Липково превезувал 103 мигранти во камион

Полициски службеници од Полициската станица Неготино, во близина на Демир Капија вчера било сопрено патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки,...

Богоевски се надева дека ДУИ ќе оди во опозиција

„Имам надеж дека преговорите за владино мнозинство ќе имаат резултат ДУИ да отиде во опозиција и се уште стојам на ставот дека...

Скопје добива Дино-парк (ВИДЕО)

Градоначалник Петре Шилегов, на Фејсбук сподели видеа за тоа како ќе изгледаат диносаурусите што треба да бидат сместени во Дино-паркот во Зоолошката...