Tags Александар Верушевски

Tag: Александар Верушевски

Последни вести

Ризаов: ДУИ и”подземната” војна против Заев

Спречување на владеење на правото, блокада на испитувањето на имотот на политичарите, заштита на членови на ДУИ во предметите на СЈО, се неколку причини...

Ахмети: Договорот со Заев е далеку колку што е блиску, го информирал Мицкоски

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посочил дека колку што се блиску, толку се и далеку двете...

Проф. Шасивари контра Пендаровски за 10 дена од конституирано собрание

Професорот Јетон Шасивари во колумна за плусинфо.мк тврди дека екс спикерот на Собранието Талат Џафери е во право кога вели дека се уште не...

До 10 години затвор за газдите што присвоија “корона субвенции”

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат парите, а ако се следи...