Tags Александар дамовски

Tag: Александар дамовски

Последни вести

Стравот предизвика набавка на лекови од Косово и панична потрага по лекот Фавира

Зголемените бројки на заразени и починати од Ковид-19 предизвува страв и паника кај граѓаните а голем дел од тие што не веруваат во мерките...

Шилегов ќе сели скулптури од „Скопје 2014“ на ливада во Ѓорче

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, денеска на прес-конференција меѓудругото рече дека последната идеја е скулптурите и спомениците кои во рамки на...

Бучковски: Веќе е направена отстапка – Се бара ли фуснота за македонски јазик?

Екс премиерот и новоименуваниот преговарач со Бугарија Владо Бучковски изнесе неколку контроверзни информации во интервјуто за емисија на 24 Вести. Во еден дел од разговорот...

Османи: Во Софија немаме амбасадор, Бучковски ја пополнува празнина

„Не назначуваме техничко лице туку поранешен премиер кој во минатиот период има остварено значаен придонес во подобрувањето на односите меѓу двете земји...