Tags Амбасада во Софија

Tag: Амбасада во Софија

Последни вести

Хирошима: 75 години од првиот напад со атомска бомба во историјата

Со оглед на значењето на 75-годишнината од фрлањето на првата атомска бомба над Хирошима, при шро загинаа 140.000...

Пендаровски нема зошто да се извини

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство. Неговата оценка ...

Османи: Немаме договор со никој за влада

Бујар Османи за ТВ 21 ги демантира информацииte дека има договор меѓу ДУИ и СДСМ за влада и...

ВМРО-ДПМНЕ работи на ново парламентарно мнозинство

"ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство. Информации од непотврдени и непроверени извори нема да потврдуваме ниту демантираме" , ова е ставот на најголемата...