Tags анкети

Tag: анкети

Последни вести

Британскиот сој на вирусот сè поблизу до Македонија – по Србија, потврден и во...

Откако Србија го потврди првиот случај на новиот, британски сој на коронавирусот, тоа го стори и Словенија. Словенечкиот премиер...

Поздрав до Каракачанов од Мала Преспа (ВИДЕО)

„Касандра и Ранду“ преку Твитер му испрати поздрав на бугарскиот вицепремиер, министер за одбрана, лидер на софиското ВМРО-БНД и еден од најгласните...

ФБ-статус на денот: Ако не се тргнати овие од Врање, вакцините да ги земеше...

Богдан Илиевски, алијас Бетмен Велит, и денеска ја има објавата на денот на Фејсбук, во која ги поврза новата туристичка атракција за...

Заев го исмева Села: За брак се потребни двајца сведоци

Сведоци се доволни за склучување брак, но не и за добивање државјанство, изјави премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање дали е прифатлив...