Tags Аја Софија

Tag: Аја Софија

Последни вести

Пратеник со пцости ја нападна Шекеринска

Пратеникот и универзитетски професор, Димитар Апасиев, вчера упатени пцости до се уште актуелната министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска.  „Се...

Д-р Стојанов за школската година: Дали треба да ги држиме децата уште две години...

„Децата мора да учат зашто оваа ситуација може да потрае подoлго време. Никој точно не може да каже кога ќе престане...

Четворица починати, 85 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа, починале 4 лица од последици на коронавирус: Два од Скопје (72г. и 84г.), пациент од Дебар (62г.)...

Борисов сакал да даде оставка, не му дозволиле коалиционите партнери!

Бојко Борисов сакалда си даде оставка, но неговите коалициони партнери не го дозволија, јавил дописникот на Би-би-си за Бугарија.