Tags пребег

Tag: пребег

Последни вести

Македонија во коментар на РИА Новости за руско-бугарската препирка за Кирил и Методиј

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува...

Бебе со компликации од коронавирус итно префрлено во Швајцарија

Десетмесечно бебе кое во неделата било донесено на Клиниката за детски болести во тешка и многу комплицирана здравствена состојба под итно било...

Каракамишева за состојбата со Ковид-19: Каде се „хвалоспевачите“ на Филипче?

Денешните загрижувачки бројки на нови заболени и починати од коронавирус во Македонија поттикнаа реакција од професорката Тања Каракамишева на Твитер.

Силјановска: Македонскиот идентитет е македонска работа

„Македонскиот национален идентитет е МАКЕДОНСКА РАБОТА и БИОГРАФИЈА. Автори на македонската национална приказна се нашите предци, а ние, како...