Tags предвремени парламенатрни избори

Tag: предвремени парламенатрни избори

Последни вести

Ванковска: Малку ни е ова…

„Кога сме кај народот, што да очекувате од народ кој си седеше дома кога овие исти абдали му продадоа име, јазик,...

Карантин во Грција за сите патници од летот од Катар, од Доха тврдат –...

Уште на почетокот од отворањето на земјата за туристите, Грција мораше да ги испрати во карантин сите патници од летот од Катар,...

Дамовски: Го фатиле Мицкоски во кафеана. Заев никако да го фатат во велепредавство

Режисерот Борис Дамовски за нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на владеачката коалиција Зоран Заев.

Факиќ: МПЦ и ИВЗ не се виновници, тие се последица на загубените општествени вредности

Сабина Факиќ, програмска директорка во Центарот за граѓански комуникации, со коментар за почитувањето на редот и законот во време на ескалација на...