Tags претседателски избори

Tag: претседателски избори

Последни вести

Стојановска: Морбидно е да се зборува за избори при толку новозаразени

„Да се зборува за избори во едни вакви услови не само што не е нормално туку е и морбидно, и ВМРО-ДПМНЕ...

Филипче: Ако има потреба, пак ќе воведеме рестрикции

„Повторно ќе воведеме рестикции согласно бројот на новозаразени. Ќе се анализираат бројките во текот на престојниот викенд и ќе ги носиме...

Обвинителство: За пренесување заразна болест, 10.000 евра казна

Скопското јавно обвинителство поднесе до судот предлог директорката на дерматологија Нина Цаца Билјановска да биде казнета со 10.000 евра, обвинета...

Дали власта ќе трча на избори без опозиција?

Станува јасно дека ВМРО-ДПМНЕ нема се согласи за избори во јули, особено не по зголемените бројки на новозаболени од ковид-19, вели...