Tags Пречек

Tag: Пречек

Последни вести

Парапетчето во Градиште “воскресна”, инспекциите спијат, УНЕСКО се чуди

Продолжува да се гради објектот во заштитената зона на Охридското езеро во а рока пот Градиште. И покрај реакциите на јавноста која бараше и инспекцијата...

Светска банка: Над 130.000 граѓани во земјава ќе осиромашат до крајот на годинава

Истражувањето на Светска банка покажува дека во периодот што следи драстично ќе се намали средната класа во земјава, а...

Мицковски: Која е поентата на пресовите на Филипче

„Одамна не гледам повеќе поента Филипче да држи пресови. Се разбира, он е политички октроиран на таа позиција и среќа...

Заев ги обвини Чулев и Мицкоски за зголемениот број заразени од корона!?

„Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...