Tags приведено лице

Tag: приведено лице

Последни вести

Зекири го исправа Заев, за ифтар бил дома

Потспретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, реагираше на како што вели, ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција, дека се заразил...

Горивата поевтинуваат половина денар

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и...

Седум починати, 89 новозаразени со коронавирус

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 заразени со коронавирус, како и седум починати, дознава „Фокус“. Министерот за...

Зекири се заразил на ифтарска вечера кај брат му, вели Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес – коференција рече дена потпретседателот на партијата Мухарем Зекири се заразил на...