Tags протерана

Tag: протерана

Последни вести

Прашања кои го мачат твитерџија за запаленото македонско знаме во Софија во ноември

Твитерџија од Македонија реагира за осудата од бугарска и од македонска страна за запаленото знаме на Бугарија во Вевчани со контрапрашања за...

Тасевски: Стево и МНР што не пратија демарш кога Каракачанов ги нарече Македонците дивјаци?

Актерот Сашо Тасевски се вклучи во реакциите по запаленото бугарско знаме во Вевчани со прашање до претседателот Стево Пендаровски и до Министерството...

Вевчанци со три прашања за знамето до Заев, Пендаровски, МВР и МНР

❓ Прашања до Пендаровски, Владата, МВР и МНР, а сметам заслужуваат одговор: ❗ 1️⃣ Дали и зошто нѐ реагираше Пендаровски, Владата или МНР со демарш...

Убиен сведок во процесот во Хаг за кој исказ даде и Али Ахмети

На Косово денеска мртов е пронајден сведок на Специјалниот суд во Хаг пронајден мртов. Според косовските и српските медиуми се работи за поранешниот косовски полицаец...