Tags пуч

Tag: пуч

Последни вести

Шекеринска сподели твит на Амбасадата на САД со ретвитнат потсмев за руските „сухои“!

По скандалот со фотографирањето пред грбот на ОНА, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со недипломатски потег: сподели твит на Амбасадата...

Твит на денот: „Ваљда“ Рада ѝ објасни на амбасадорката на САД дека 2001 е...

„Кичевчанецот“ во твитот на денот ја стави поентата „2001 е далеку зад нас“ на Радмила Шекеринска за фотографирањето пред грбот на ОНА...

Дамовски за Шекеринска: Кога дебело ќе покакаш, спомни НАТО, good governance, мир, трт, мрт…

Режисерот Борис Дамовски реагира на објаснувањето на вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска за фотографирањето пред грбот на ОНА во канцеларијата...

Пановски: Ништо не е вечно, па ни договорите со Бугарија и со Грција

Македонскиот режисер и сценарист од Њујорк, Наум Пановски, не се согласува дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија и Преспански...