Tags Ракомет ЕП

Tag: Ракомет ЕП

Последни вести

Шекеринска ѝ честита на „Армијата“ за придонесот во справувањето со „памдемијата“

Министерката за одбрана од касарната во Кичево им упати честитки на припадниците на Армијата, без да прецизира која, за придонесот во борбата...

Македонија во коментар на РИА Новости за руско-бугарската препирка за Кирил и Методиј

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува...

Бебе со компликации од коронавирус итно префрлено во Швајцарија

Десетмесечно бебе кое во неделата било донесено на Клиниката за детски болести во тешка и многу комплицирана здравствена состојба под итно било...

Каракамишева за состојбата со Ковид-19: Каде се „хвалоспевачите“ на Филипче?

Денешните загрижувачки бројки на нови заболени и починати од коронавирус во Македонија поттикнаа реакција од професорката Тања Каракамишева на Твитер.