Tags Ратко Златески

Tag: Ратко Златески

Последни вести

Дурловски пред споменикот на загинатите бранители, Шекеринска пред грбот на ОНА

Разликата меѓу носителите на листа во петтата изборна единица, Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ и Радмила Шекеринска од СДСМ, ја сублимира поранешниот шеф...

Груевска-Маџоска: Ниеден полициски час не може да го покрие резилот на оваа неспособна власт!

Професорката Симона Груевска-Маџоска од Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ ја подбра власта во Македонија за лошото справување со епидемијата на...

ОЈО отвори предмет за владиката Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес  отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и ...

ДВ: Прослава на Рамазан во германски град го прошири коронавирусот

На семејните прослави по повод Рамазан на 23 мај во германскиот град Гетинген очигледно се кршени прописите за хигиена и физичка...