Tags Раул Гонзалез

Tag: Раул Гонзалез

Последни вести

Владата нè задолжи со нови „само“ 700 милиони евра, иако можела пет пати повеќе

Министерството за финансии се пофали со петкратно поголем интерес од инвеститорите за издадената македонска еврообврзница од 700 милиони евра, со рок на...

Петир го повика Спасовски да го смени Тозија, ВМРО-ДПМНЕ обвини за дипломатски скандал

Хрватската пријателка на Македонија и поранешна европратеничка Маријана Петир се придружи на повиците од јавни личности во Хрватска до Владата во Скопје...

МВР од утре ќе објавува истраги за сегашни и за бивши функционери, најави Чулев

Министерството за внатрешни работи, почнувајќи од утре, ќе објавува истраги од областа на организираниот криминал и корупцијата во кои се вклучени сегашни...

Апасиев за справувањето со коронавирусот во Македонија: Муви без глави

Лидерот на Левица и професор на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, Димитар Апасиев, со кратка, но јасна дефиниција за состојбата со коронавирусот...