Tags Раул

Tag: Раул

Последни вести

И Хрватска ги отвора границите, граѓаните на Македонија не се на списокот

Премиерот Андреј Пленковиќ потврди дека Хрватска целосно ги отвора своите граници кон неколку држави, а оваа одлука се должи на одличните резултати...

По „третманот“ од Рускоска и Кацарска, дали соработникот Нинџа очекува „прегратка“ и од Апелација?

Александар Василевски Нинџа, осуден на 8 години затвор за настаните на 27-ми април денес се наоѓа во Апелациониот суд во Скопје каде заедно со...

Чулев обвини дека АНБ ги задржа можностите да прислушува!?

Поранешната УБК, а сега Агенција за национална безбедност (АНБ) ја задржала техничката...

Суд за човекови права: Бугарија мора да регистрира здружение на Македонците

Со денешната пресуда на Судот за човекови права во Стразбур, Македонците во Бугарија извојуваа голема победа против...