Tags ревизија на историја

Tag: ревизија на историја

Последни вести

Катастрофални 2/4 показатели за Македонија во балканската корона статистика

Македонија со најлоши резултати во две од четири категории поврзани со статистиката за корона вирусот во регионот. Докторот Игор Николовски објавува статистика според која Македонија...

Димитров мисли дека Албанија ќе ги отвори границите не само за Албанците

По изјавата на премиерот Еди Рама дека Албанија од 1 јуни ќе ги отвори границите за Албанците од соседните држави, министерот...

На Атиџе ѝ украле – пчели!

„Не се плашам од коронавирусот. Како рекол Господ така ќе биде, мене повеќе ме плашат лошите луѓе“, изјави за порталот ...

Пропаѓа уште еден план на Заев: Од странство дознавме кога ќе има избори

СДСМ и Зоран Заев започнаа кампања со тврдење дека изборите ќе се случат на 21 јуни со или без опозицијата но еден регионален премиер...