Tags ревизори

Tag: ревизори

Последни вести

Трагикомедија и театар на апсурдот: Член на комисијата со Грција удри по владата

Публицистката Кица Колбе која е член на мешовитата грчко-македонска комисија за историја, култура и образование ја критикува владата за кадровски смени во Комисијата која...

Мицкоски: При 101 заразен во еден ден, власта се занимава со тоа каде сум...

„Ако некој имаше дилема, сега е повеќе од јасно, кристално јасно дека власта и параполициските сили диригирани лично од Зоран...

Ванковска: Малку ни е ова…

„Кога сме кај народот, што да очекувате од народ кој си седеше дома кога овие исти абдали му продадоа име, јазик,...

Карантин во Грција за сите патници од летот од Катар, од Доха тврдат –...

Уште на почетокот од отворањето на земјата за туристите, Грција мораше да ги испрати во карантин сите патници од летот од Катар,...