Tags реформи за правосдуство

Tag: реформи за правосдуство

Последни вести

Авдулах Хоти нов косовски премиер

Со 61 глас – за, 24 против и 1 воздржан, косовското собрание ја изгласа новата влада што ќе ја предводи Авдулах...

ГРЕКО: Од Македонија се бараат конкретни резултати за спречување на корупцијата

Владите и носителите на јавни функции треба да бидат примерни во почитувањето на мерките за спречување на корупцијата и стандардите ...

Скопје ново жариште на коронавирусот – 59 новозаразени за 24 часа

Од 101 новозаразени од коронавирусот во последните 24 часа, бројка која и официјално е потврдена, дури 59 лица се во Скопје.

Милошоски: Ќе преземе ли нешто ОЈО по изјавите на Боки 13 во завршнот збор...

Претеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски вели дека Обвинителството треба да ги вештачи мобилните телефони на Бојан Јовановски и на екс-премерот Зоран...