Tags Ридерих

Tag: Ридерих

Последни вести

Ердоган: Во „Света Софија“ ќе се читаат стихови од Коранот

Имами ќе читаат стихови од Коранот во „Света Софија“ за време на денешната петочна молитва во чест на годишнината од освојувањето...

Фактор: Се повеќе пациенти во “Војна”, за 1 ден завршуваат на респиратор

Директорот на градската општа болница „8 Септември“ д-р. Христијан Костов за Фактор.мк потврдил дека новите пациенти кои се се повеќе на број а кои...

Тешка ситуацијата во ГОБ „8-ми септември“ – многу тешко заболени со Ковид-19

„Има наплив на новозаразени во ГОБ „8 Септември“, односно во тријажниот центар на болницата. Ситуацијата е навистина тешка, особено поради фактот што...

Стојановска: Морбидно е да се зборува за избори при толку новозаразени

„Да се зборува за избори во едни вакви услови не само што не е нормално туку е и морбидно, и ВМРО-ДПМНЕ...