Tags А тимафија

Tag: А тимафија

Последни вести

Борисов: Ние ги обучуваме децата, учениците, за утре да излезат на протест

„Децата треба да имаат најдобро, за да можат младите, децата, учениците, кога добро ќе ги обучиме, да излезат на протест“, сподели...

Прво влада, па „датум“ за старт на школската година

Стартот на учебната година ќе биде пролонгиран поради неопходноста да се направат законски измени за наставниот процес.

По Касами, и Села и Гаши го одбија Ахмети

Тројца лидери на албанските партии кои беа повикани на средба закажана за утре ја одбија поканата од претседателот на ДУИ Ахмети да се сретнат...

Нема одлука како ќе се учи од септември, родителите се противат првачињата да одат...

Продолжуваат преговорите за тоа како ќе се организира наставата за учениците соопшти министерот за образование и наука, Арбр Адеми на денешната...