Tags админстрација

Tag: админстрација

Последни вести

Заев доби честитка од „Кале“ за мандатот

Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз му го честиташе мандатот за состав на влада, на лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој...

Се бараат уставни објаснувања: Мицкоски и Силјановска кај Пендаровски

Христијан Мицкоски и професорката Гордана Силјановска во името на повеќе од 315.000 граѓани кои го дадоа гласот за ВМРО-ДПМНЕ и коалиција „За обнова на...

Ахмети: Ако Заев да каже зошто не може Албанец да биде премиер – отворени...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека СДСМ треба...

Пошта нема да исплаќа пензи, социјална помош за депонентите од „Еуростандард банка“

Поради престанокот со работа на Еуростандард банка, Македонска пошта го стопира платниот промет. Стопирана е наплатата на сите сметки, пензии и...