Tags Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој

Tag: Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој

Последни вести

Во последните 24 часа, 139 нови случаи и еден починат од коронавирус

Од направени 1.627 тестирања, регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19, соопштио Министерството за здравство. Починат е пациент...

Пендаровски утре ќе го довери мандатот за состав на влада на Заев

Шефот на државата утре на пладе ќе го довери мандатот за состав на влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Борисов: Ние ги обучуваме децата, учениците, за утре да излезат на протест

„Децата треба да имаат најдобро, за да можат младите, децата, учениците, кога добро ќе ги обучиме, да излезат на протест“, сподели...

Прво влада, па „датум“ за старт на школската година

Стартот на учебната година ќе биде пролонгиран поради неопходноста да се направат законски измени за наставниот процес.