Tags Александар Димковски

Tag: Александар Димковски

Последни вести

ФБИ истражува дали упадот во Капитол бил поврзан со странски влади и групи

Американското Федерално истражно биро истражува дали странски влади, организации или поединци пружале финансиска поддршка на луѓето кои го планирале и извршиле нападот...

Четири часа распит на уапсениот во Вевчани, му се заканува една година затвор

Единствениот уапсен од полицијата за карневалот во Вевчани бил испрашуван четири часа во полициска станица во Струга за настаните на 13 јануари кога МВР...

Годинава „Водици“ ќе се слави на суво – нема скокање по Светиот крст

За празникот Водици-Богојавление нема да се осветуваат водите на Охридското Езеро, ниту пак ќе се одржи Манифестацијата скокање по Светиот крст.

Грчева: Чекале 100 вакцини од Бугарија, па и тие не им ги дале

“Диктаторот” Вучиќ си обезбеди за Србија и американски и руски и кинески вакцини. Милиони дози. “Демократов” Заев со прстот во уста....