Tags Амди кола

Tag: Амди кола

Последни вести

Пендаровски утре ќе му го довери мандатот за состав на влада на Заев

Шефот на државата утре на пладе ќе го довери мандатот за состав на влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Борисов: Ние ги обучуваме децата, учениците, за утре да излезат на протест

„Децата треба да имаат најдобро, за да можат младите, децата, учениците, кога добро ќе ги обучиме, да излезат на протест“, сподели...

Прво влада, па „датум“ за старт на школската година

Стартот на учебната година ќе биде пролонгиран поради неопходноста да се направат законски измени за наставниот процес.

По Касами, и Села и Гаши го одбија Ахмети

Тројца лидери на албанските партии кои беа повикани на средба закажана за утре ја одбија поканата од претседателот на ДУИ Ахмети да се сретнат...