Tags Ана Марија Атанасовска

Tag: Ана Марија Атанасовска

Последни вести

Ахмети: Ако Заев да каже зошто не може Албанец да биде премиер – отворени...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека СДСМ треба...

Пошта нема да исплаќа пензи, социјална помош за депонентите од „Еуростандард банка“

Поради престанокот со работа на Еуростандард банка, Македонска пошта го стопира платниот промет. Стопирана е наплатата на сите сметки, пензии и...

Мицкоски бара прием и објаснување од Пендаровски зошто го дал мандатот на Заев

„Денеска претседателот на државата Стево Пендаровски му го даде мандатот на пратеникот Зоран Заев без доказ дека има мнозинство. Ќе...

Мицкоски со пратениците тргнува кон вилата на Пендаровски, бара одговори за Уставот (ВИДЕО)

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција најави дека ќе оди кај претседателот Стево Пендаровски и ќе бара одговор зошто спротивно на...