Tags Апостолакис

Tag: Апостолакис

Последни вести

Путин: Русија прва регистрираше вакцина против коронавирус

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека Русија ја регистрирала првата вакцина против коронавирусот. „Утрово...

Филипче сакаше да објасни за срамот со Финска и излажа за бројот на патниците

Во обид да објасни дека заразените 24 патници кои пристигнале од Македонија а беа идентификувани во Финска како заразени од коронавирусот министерот Филипче...

Пратеничка на СДСМ не е сигурна дека Заев пак ќе биде премиер

Сања Лукаревска која беше втора на листата на СДСМ во изборната единица 2 повеќе не е директорка на Управата за јавни приходи објави порталот...

Од одмор се враќаат со симптоми на коронавирус

Меѓу новозаразените во Скопје има петнаесетина млади на возраст до 20 години, кои со симптоми на коронавирус се вратиле од одмор...