Tags апсења

Tag: апсења

Последни вести

Силјановска за Шекеринска: И со знаме на УЧК ќе се завитка само да наниже...

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на 19-годишнината од загинувањето...

Пратеник со пцости ја нападна Шекеринска

Пратеникот и универзитетски професор, Димитар Апасиев, вчера упатени пцости до се уште актуелната министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска.  „Се...

Д-р Стојанов за школската година: Дали треба да ги држиме децата уште две години...

„Децата мора да учат зашто оваа ситуација може да потрае подoлго време. Никој точно не може да каже кога ќе престане...

Четворица починати, 85 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа, починале 4 лица од последици на коронавирус: Два од Скопје (72г. и 84г.), пациент од Дебар (62г.)...