Tags Августина Бевик

Tag: Августина Бевик

Последни вести

Пошта нема да исплаќа пензи, социјална помош за депонентите од „Еуростандард банка“

Поради престанокот со работа на Еуростандард банка, Македонска пошта го стопира платниот промет. Стопирана е наплатата на сите сметки, пензии и...

Мицкоски бара прием и објаснување од Пендаровски зошто го дал мандатот на Заев

„Денеска претседателот на државата Стево Пендаровски му го даде мандатот на пратеникот Зоран Заев без доказ дека има мнозинство. Ќе...

Мицкоски со пратениците тргнува кон вилата на Пендаровски, бара одговори за Уставот (ВИДЕО)

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција најави дека ќе оди кај претседателот Стево Пендаровски и ќе бара одговор зошто спротивно на...

Цуцуловски: Историјата се повторува како фарса, во Македонија – како трагедија

Професорот Љубомир Цуцуловски, на Фејсбук сподели свое гледање на ситуацијата со сегашната „процедура„ за состав на влада и обезбедување парламентарно мнозинство: