Tags Ohridska bolnica

Tag: Ohridska bolnica

Последни вести

Се бараат уставни објаснувања: Мицкоски и Силјановска кај Пендаровски

Христијан Мицкоски и професорката Гордана Силјановска во името на повеќе од 315.000 граѓани кои го дадоа гласот за ВМРО-ДПМНЕ и коалиција „За обнова на...

Ахмети: Ако Заев да каже зошто не може Албанец да биде премиер – отворени...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека СДСМ треба...

Пошта нема да исплаќа пензи, социјална помош за депонентите од „Еуростандард банка“

Поради престанокот со работа на Еуростандард банка, Македонска пошта го стопира платниот промет. Стопирана е наплатата на сите сметки, пензии и...

Мицкоски бара прием и објаснување од Пендаровски зошто го дал мандатот на Заев

„Денеска претседателот на државата Стево Пендаровски му го даде мандатот на пратеникот Зоран Заев без доказ дека има мнозинство. Ќе...