Tags прашума

Tag: прашума

Последни вести

СДСМ го урна сопствениот наратив “Наќе е крив” (ВИДЕО)

Со признанието дека Бирото за јавна безбедност ги испратила полициските специјалци да интервенираат при утврдување дали лидерот на опозицијата Мицкоски ручал во скопска...

Подготвува ли Катица нова стратегија пред пресудата за “Рекет” ?

Инцидентот со специјална обвинителка Катица Јанева која вчера во Државниот завод за ревизија останала во долна облека додека и ги презентирале наодите од ревизијата...

Владата ги прифати сите предлози на Комисијата за заразни освен …

Граѓани реагираат на вчерашната одлука на Владата за воведување полициски час за време на престојниот продолжен викенд и православен празник, но поставуваат...

Убиениот Џорџ Флојд умрел од задушување, но имал и корона!?

Убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен за коронавирусот, покажа обдукцијата, објави Си-Ен-Ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјави дека за време...