Tags правен систе

Tag: правен систе

Последни вести

Милошоски: Ќе преземе ли нешто ОЈО по изјавите на Боки 13 во завршнот збор...

Претеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски вели дека Обвинителството треба да ги вештачи мобилните телефони на Бојан Јовановски и на екс-премерот Зоран...

Комисијата за заразни смета дека без карантин за Духовден, короната дополнително ќе се шири

Во Комисијата за заразни болести сметаат дека ако за претстојниот продолжен викенд поради празникот Духовден не се вратат рестриктивните мерки во...

Силјановска порачува: Заканите повеќе не ви поминуваат!

„Нападот врз Игор е срамен и кукавички чин. Одраз на нецивилизираност и многу страв. Соочени и исплашени од секојдневните нивни порази,...

Таравари: Имаме повеќе починати на 100.000 од цел регион заедно

Состојбата со коронавирусот во Македонија излегува од контрола оценува генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари. Тој...