Tags пред влада

Tag: пред влада

Последни вести

Карантин од четврток до понеделник за Скопје, Тетово, Куманово и Штип!?

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок предложи воведување на полициски час за време на претстојниот викенд, дознава Телма.

Боки 13 против Ден Дончев и Филипче

Бојан Јовановски ќе се приклучи кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер...

Авдулах Хоти нов косовски премиер

Со 61 глас – за, 24 против и 1 воздржан, косовското собрание ја изгласа новата влада што ќе ја предводи Авдулах...

ГРЕКО: Од Македонија се бараат конкретни резултати за спречување на корупцијата

Владите и носителите на јавни функции треба да бидат примерни во почитувањето на мерките за спречување на корупцијата и стандардите ...