Tags предлог закон за промена на име

Tag: предлог закон за промена на име

Последни вести

Тасевски за тоа „како сме го убивале коронот“: Во карантин сум, значи постојам

Актерот Сашо Тасевски го коментира метежот по продавниците во последните часови пред почетокот на 80-часовното ограничување на движењето поради галопирачките бројки на...

Твит на денот: Леб можевте во Охрид да купите

Празните полици за леб дента пред почетокот на 80-часовното ограничување на движењето во продолжениот викенд поради алармантното ширење на коронавирусот во Македонија,...

Нова урнебесна пародија со СДСМ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи вечерва се појави нова пародија која ја објаснува состојбата во СДСМ. За разлика од видеото од пред три дена кое беше од...

Дурловски пред споменикот на загинатите бранители, Шекеринска пред грбот на ОНА

Разликата меѓу носителите на листа во петтата изборна единица, Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ и Радмила Шекеринска од СДСМ, ја сублимира поранешниот шеф...