Tags претставништво Белград

Tag: претставништво Белград

Последни вести

Зекири со семејството хоспитализиран на Инфективна

Мухамед Зекири, неговата сопруга и нивната тримесечна ќерка Далиа се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје, тие се во стабилна ...

Хрватска и Македонија ги осудија навредливите изјави на директорот Тозија

Хрватското министерство за надворешни и европски работи ги осудува навредливите изјави за Република Хрватска кои директорот на Агенцијата за филм...

Филипче: Забранета посета на гробишта (ВО ЖИВО)

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести. „Има многу...

Владата прифати: Полициски час од четврток до понеделник во Скопје, Тетово, Штип…

Владата на седница одлучи да го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести и да го врати полицискиот час Скопје и во...