Tags преведувач

Tag: преведувач

Последни вести

Чулев обвини дека АНБ ги задржа можностите да прислушува!?

Поранешната УБК, а сега Агенција за национална безбедност (АНБ) ја задржала техничката...

Суд за човекови права: Бугарија мора да регистрира здружение на Македонците

Со денешната пресуда на Судот за човекови права во Стразбур, Македонците во Бугарија извојуваа голема победа против...

Тројца починати, 38 нови случаи на коронавирус

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван на клиниката...

Скопје доби нова населба!?

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува...