Tags преживување

Tag: преживување

Последни вести

Убиениот Џорџ Флојд умрел од задушување, но имал и корона!?

Убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен за коронавирусот, покажа обдукцијата, објави Си-Ен-Ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјави дека за време...

Зибери: 90 отсто од заразените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен Зибери, во синоќешното гостување на Топ Тема рече дека...

Трагикомедија и театар на апсурдот: Член на комисијата со Грција удри по владата

Публицистката Кица Колбе која е член на мешовитата грчко-македонска комисија за историја, култура и образование ја критикува владата за кадровски смени во Комисијата која...

Мицкоски: При 101 заразен во еден ден, власта се занимава со тоа каде сум...

„Ако некој имаше дилема, сега е повеќе од јасно, кристално јасно дека власта и параполициските сили диригирани лично од Зоран...