Tags природен гас

Tag: природен гас

Последни вести

Фридман: Македонците треба да бидат цврсти со Бугарија

Американскиот лингвист и еден од најпознатите македонисти во светот Виктор Фридман им порача на Македонците да бидат цврсти пред нападите врз нивниот...

Заев: Вложивме една милијарда евра во патната инфраструктура, во план се уште две!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откри дека неговата партија во овие три години на власт инвестирала една милијарда евра во патишта, а...

Шекеринска ѝ честита на „Армијата“ за придонесот во справувањето со „памдемијата“

Министерката за одбрана од касарната во Кичево им упати честитки на припадниците на Армијата, без да прецизира која, за придонесот во борбата...

Македонија во коментар на РИА Новости за руско-бугарската препирка за Кирил и Методиј

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува...