Tags програма за спасување

Tag: програма за спасување

Последни вести

Подготвува ли Катица нова стратегија пред пресудата за “Рекет” ?

Инцидентот со специјална обвинителка Катица Јанева која вчера во Државниот завод за ревизија останала во долна облека додека и ги презентирале наодите од ревизијата...

Владата ги прифати сите предлози на Комисијата за заразни освен …

Граѓани реагираат на вчерашната одлука на Владата за воведување полициски час за време на престојниот продолжен викенд и православен празник, но поставуваат...

Убиениот Џорџ Флојд умрел од задушување, но имал и корона!?

Убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен за коронавирусот, покажа обдукцијата, објави Си-Ен-Ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјави дека за време...

Зибери: 90 отсто од заразените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен Зибери, во синоќешното гостување на Топ Тема рече дека...