Tags прострелна рана

Tag: прострелна рана

Последни вести

Скопје ново жариште на коронавирусот – 59 новозаразени за 24 часа

Од 101 новозаразени од коронавирусот во последните 24 часа, бројка која и официјално е потврдена, дури 59 лица се во Скопје.

Милошоски: Ќе преземе ли нешто ОЈО по изјавите на Боки 13 во завршнот збор...

Претеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски вели дека Обвинителството треба да ги вештачи мобилните телефони на Бојан Јовановски и на екс-премерот Зоран...

Комисијата за заразни смета дека без карантин за Духовден, короната дополнително ќе се шири

Во Комисијата за заразни болести сметаат дека ако за претстојниот продолжен викенд поради празникот Духовден не се вратат рестриктивните мерки во...

Силјановска порачува: Заканите повеќе не ви поминуваат!

„Нападот врз Игор е срамен и кукавички чин. Одраз на нецивилизираност и многу страв. Соочени и исплашени од секојдневните нивни порази,...