Tags пукање на свадба

Tag: пукање на свадба

Последни вести

Мадрид пак под карантин

Поради зголемен број случаи на коронавирус, Мадрид и уште девет други околни општини ќе бидат ставени во карантин, а ќе биде...

Бугарија го прогласи 24 Мај за Ден на бугарската писменост, а не на словенската

Бугарското Народно собрание го преименува празникот 24 Мај во чест на светите браќа Кирил и Методиј во Ден на бугарската писменост, просвета...

Захариева: Гоце Делчев е едно од многуте прашања што треба да се решат

Македонија мора да го почитува и да го спроведува Договорот за пријателство и добрососедство што го потпишавме, изјави бугарската вицепремиерка и министерка...

Груби вели дека не е вина на „рамковните“ што седат дома

Формирана е работна група која ќе ги систематизира вработените по Рамковен договор кои не се распоредени,изјави денеска првиот вицепремиер, Артан Груби.