Tags работен однос на неопределено

Tag: работен однос на неопределено

Последни вести

Видео од најтешката навреда од Бугарија кон Македонија

Навредата ја искажува член на БАН Воин Божинов во емисијата Дискусионен клуб на Велизар Енчев кој не се огради од навредите. Видеото на следниот линк https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3884344008244855&id=1816129225066354&sfnsn=scwspmo Целото...

Бугарија не ставила вето, вели Каракачанов

Бугарија не стави вето, туку постави критириуми според кои треба да се спроведе првата меѓувладина конференција, вели бугарскиот премиер во емисијата...

Корона-криза: Најбогатите Американци за 9 месеци побогати за 1.000 милијарди

Од март годинава американските милијардери го зголемиле своето богатство за 34 проценти - или за 1.000 милијарди долари, покажува анализата на...

Внуката на Корчагин: Дедо ми беше убиен од бугарскиот агент Анто Георгиев

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата се обрати внуката на Раде Јовчевски Коргачин, Калина Јовчевска. „Драги браќа и...