Tags работна сила

Tag: работна сила

Последни вести

Боки 13 против Ден Дончев и Филипче

Бојан Јовановски ќе се приклучи кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер...

Авдулах Хоти нов косовски премиер

Со 61 глас – за, 24 против и 1 воздржан, косовското собрание ја изгласа новата влада што ќе ја предводи Авдулах...

ГРЕКО: Од Македонија се бараат конкретни резултати за спречување на корупцијата

Владите и носителите на јавни функции треба да бидат примерни во почитувањето на мерките за спречување на корупцијата и стандардите ...

Скопје ново жариште на коронавирусот – 59 новозаразени за 24 часа

Од 101 новозаразени од коронавирусот во последните 24 часа, бројка која и официјално е потврдена, дури 59 лица се во Скопје.