Tags радикализиран

Tag: радикализиран

Последни вести

Димовски: Не сме сите еднакви во корона-кризата

„Две државни постапки од вчера и денес не прават апсолутно со право да кажеме:ВО МАКЕДОНИЈА НЕ ПОСТОИ ЕДНАКВОСТ НА ГРАЃАНИТЕ.., пишува на...

Апликацијата „СтопКорона“ не откри ниеден случај на Ковид-19

Мобилната апликација која Министерството за информатичко општество и администрација и Владата ја промовираа како една од главните алатки за помош...

Стогодишна жена ја победи короната со – шампањ

Џејн Колинс (104), која живее во старечки дом во англискиот град Дарби, верува дека се излечила од коронавирус благодарение на шампањско.

Православните христијани денеска празнуваат Задушница, а утре Духовден

Годинашниот празник Задушница кој се одбележува во чест на душите на починатите поминува без вообичаеата посета на гробиштата...