Tags Радомир Антиќ

Tag: Радомир Антиќ

Последни вести

Светска банка: Над 130.000 граѓани во земјава ќе осиромашат до крајот на годинава

Истражувањето на Светска банка покажува дека во периодот што следи драстично ќе се намали средната класа во земјава, а...

Мицковски: Која е поентата на пресовите на Филипче

„Одамна не гледам повеќе поента Филипче да држи пресови. Се разбира, он е политички октроиран на таа позиција и среќа...

Заев ги обвини Чулев и Мицкоски за зголемениот број заразени од корона!?

„Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...

Д-р Пановски: Да се врати полицискиот час од 21 часот

„Јасно е дека мерките беа политички одлуки и фала Богу дојде и шамарот“ изјави при гостување во...