Tags рамковни вработувања

Tag: рамковни вработувања

Последни вести

Тројца починати, 38 нови случаи на коронавирус

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван на клиниката...

Скопје доби нова населба!?

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува...

Ќулафкова: Сите „црвени линии“ се погазени, народот е трауматизиран

„Македонскиот народ е трауматизиран од фактот дека сите црвени линии, зацртани во Уставот на Република Македонија од 1991, па и во...

Сообраќајниот метеж на „пластичарска“ улица ќе се реши со катни гаражи

Градоначалникот на општина Шаир Висар Ганиу најави дека непрописното паркирање на Пластичарска ќе се реши со изградба на две нови катни...