Tags референдфум

Tag: референдфум

Последни вести

По „третманот“ од Рускоска и Кацарска, дали соработникот Нинџа очекува „прегратка“ и од Апелација?

Александар Василевски Нинџа, осуден на 8 години затвор за настаните на 27-ми април денес се наоѓа во Апелациониот суд во Скопје каде заедно со...

Чулев обвини дека АНБ ги задржа можностите да прислушува!?

Поранешната УБК, а сега Агенција за национална безбедност (АНБ) ја задржала техничката...

Суд за човекови права: Бугарија мора да регистрира здружение на Македонците

Со денешната пресуда на Судот за човекови права во Стразбур, Македонците во Бугарија извојуваа голема победа против...

Тројца починати, 38 нови случаи на коронавирус

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван на клиниката...