Tags референдум. ОБСЕ

Tag: референдум. ОБСЕ

Последни вести

Димитров мисли дека Албанија ќе ги отвори границите не само за Албанците

По изјавата на премиерот Еди Рама дека Албанија од 1 јуни ќе ги отвори границите за Албанците од соседните држави, министерот...

На Атиџе ѝ украле – пчели!

„Не се плашам од коронавирусот. Како рекол Господ така ќе биде, мене повеќе ме плашат лошите луѓе“, изјави за порталот ...

Пропаѓа уште еден план на Заев: Од странство дознавме кога ќе има избори

СДСМ и Зоран Заев започнаа кампања со тврдење дека изборите ќе се случат на 21 јуни со или без опозицијата но еден регионален премиер...

Димовски: Ако Заев, Спасовски и Димитров му премолчат на Рама Македонија не е држава

"Лудило од 19-ти век. Еди Крстач Рама и неговото право", пишува пратеникот Илија Димовски по најавата на официјална Тирана дека ги отвара границите само...