Tags Reket

Tag: reket

Последни вести

ОЈО отвори предмет за владиката Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес  отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и ...

ДВ: Прослава на Рамазан во германски град го прошири коронавирусот

На семејните прослави по повод Рамазан на 23 мај во германскиот град Гетинген очигледно се кршени прописите за хигиена и физичка...

Статус на денот: Карантинот остана без луѓе

Бројни коментари на социјални мрежи околу оправданоста на воедувањето на тридневниот ополициски час, поради кој попладнево скопјани масовно го напуштаа градот.

Виз Ер ги суспендира летовите кон Македонија

Авиокомпанија „Виз Ер“ соопшти дека ќе ја продолжи суспензијата на сите летови до земјава до 14 јуни, пренесе Нова ТВ.